За що ви платите?

Для початку прояснемо момент «за що і чому». А саме, чому у послуг психолога саме така оплата і за що він отримує свої гроші. Розберемо доступно і по пунктах:

  • Будь-який кваліфікований психолог чи психотерапевт отримує свої гроші далеко не за розмову, підтримку чи допомогу. Він отримує винагороду за свою професійну роботу.
  • Розрадити один одного порадити чи вислухати ми можемо і в ролі подруги, батька, дружини, чоловіка тощо, і тільки коли ми хочемо дійсно розібратись і впоратись з проблемою, ми звертаємось до фахівця.
  •  Психолог проходить грунтовне академічне навчання і  глибоку особисту терапію, що в свою чергу вимагає великих затрат ресурсів.  Саме це дає змогу «розмовляючи» з клієнтом чути тільки його, чути все, що він говорить, чути те, про що він промовчав і запропонувати ефективну терапію. Не перекидувати на нього власний вантаж прожитого досвіду, не бути упередженим ні до нього ні до всіх персонажів його історії.
  • В результаті клієнт отримує дивовижний ефект, коли здається, що ніби нічого грандіозного не зроблено, кілька слів, можливо кілька вправ, а проблему вирішено. Насправді ж психолог дійсно наполегливо працює кожну хвилину відведеної години. Він повністю включений у взаємодію з клієнтом, і одночасно з цим паралельно повинен здійснювати важку аналітичну роботу.
  • Оплата. Вона формує відповідальність. Коли клієнт «віддає» психологу суму грошей, яка є для нього досить значною – він бере на себе відповідальність за роботу над собою. Адже людина схильна не цінувати того, що дістається їй безкоштовно.
  • Робота після консультації. Сама консультація – це видима для клієнта частина роботи психолога. Але грамотна робота включає в себе підготовку: в період між консультаціями психолог ретельно аналізує свою роботу, готується до наступної зустрічі з клієнтом.