"Чому я не досягаю поставлених цілей?"

Чи зустрічались ви раніше з інформацією про те, як ставити цілі і досягати їх? Певне, що так. І не раз натикались на відомих, успішних, багатих людей, які розповідають про те, як вони конкретно прописували всі свої цілі і крок за кроком йшли до них, долаючи перешкоди. На цю тему зараз можна знайти безліч статтей, тренінгів, бізнес семінарів тощо.

Яку користь ви змогли взяти з почутого чи прочитаного? Чи вдалось прописати свої цілі?

Якщо подумати, то що тут складного, подумав чого я хочу і написав...

Ок, чи вдалось їх реалізувати? Всі? В ті терміни, які ви собі прописали? Якщо відповідь ні, то ця стаття буде вам корисною.

Змоделюємо ситуацію: ви знаходитесь на семінарі відомого бізнесмена, знавця своєї справи, мільйонера. Вам пропонують ефективну систему розвитку і досягнення цілей, і вона дійсно ефективна, адже результат цієї системи зараз стоїть перед вами. Ви отримали чітку інструкцію успіху. Потрібно зібрати весь каламбур своїх думок і бажань і описати їх на папері, чітко формулюючи. Створити своєрідний список своєї бажань і цілей. Потім до кожного пункту прописати конкретну дату досягнення бажаного. Обов’язкова умова – тримати цей список щодня в полі вашого зору і кожен новий день почати з питання: «що я повинен сьогодні зробити щоб стати ближчим до своєї цілі?» А ще ви певне чули про магічний секрет - всі цілі повинні бути записані так, ніби вони вже здійснились щоб ваша підсвідомість допомагала вам швидше їх досягнути.

Описаний спосіб однозначно має право на існування і навряд чи спікер цього семінару обманював вас, говорячи, що це дало йому змогу досягнути успіху.

Але чому для одного цей спосіб спрацьовує, а для іншого ні?..... Я ніби прописав свої цілі, дати, але досягнути їх не вдається….

Якщо ви впізнаєте себе в цих рядках, то погодитесь зі мною, що чогось в цій схемі не вистачає….

Так, не вистачає однієї деталі, важливої деталі. Подивіться на список ваших цілей, що в них спільного? Швидше всього вони всі мають зовнішній вектор направлення, тобто всі вони стосуються того, що оточує ваше тіло ззовні (авто, дім, певна сума коштів, поїздка в іншу країну, певний рівень бізнесу тощо).

Ось мій шматочок невистачаючого елементу пазла. Всі наші амбіції продиктовані виключно нашим внутрішнім світом: нашими потребами, комплексами, почуттями тощо. Коли ми кладемо собі ціль: «хочу поїхати з сім’єю на Кіпр», ми обманюємо самі себе. Самообман не допомагає досягати цілі, він також не допомагає долати перешкоди. Давайте подумаємо, що насправді ховається за цією ціллю.

Якщо я її переформулюю: не хочу поїхати на Кіпр заради того, щоб поїхати на Кіпр, а хочу поїхати на Кіпр заради того моменту щастя, коли я і мої близькі оточені красою, спокоєм, комфортом, насолодою. Хочу побачити щасливі очі коханої людини, хочу відчути в собі ту силу і впевненість, якої мені не вистачає зараз. Хочу подивитись на свою сім’ю і прочитати в їх очах віру в мене.

Чи змінилось відношення до цілі? Що ми додали?.... Для мене існує проста істина – всі бажання і цілі мають одне призначення: зробити нас щасливішими.

Якщо ми будемо розглядати свої цілі як шлях до щастя, якщо ми чітко опишемо собі в голові як те щастя буде виглядати і що відчуватиметься, ми будемо чесними перед собою, а отже відчуватимемо, що ми на правильному шляху. В такому випадку в описану вище схему кожен може додати щось своє, унікальне, те, що допоможе саме йому досягнути бажаного, адже кому як не нам самим найкраще знати, що може зробити нас щасливими.

Йдіть не до цілей, йдіть до щастя, яке вони покликані вам подарувати!

Будьте щасливі!

Як зрозуміти чи варто звернутись до психолога?

 З багатьма проблемами ми можемо впоратись самі, в деяких нам можуть допомогти наші рідні і близькі. Проте є події, які викликають надто сильні відчуття, які нам надто складні, глибокі, незрозумілі, іноді навіть лякають. Життя стає безбарвним, напруженим. Буває здається, що всі навколо бачать в нас тільки наші проблеми,  тоді ми намагаємось або втекти від усіх або сховатись за маскою сміху, щастя, активності…

Викидень/завмерла вагітність. Як прийняти ситуацію і рухатись далі.

Непроста, травмуюча, шокова ситуація, про яку сьогодні піде мова, трапляється, на жаль, не так вже й рідко, що підкреслює її актуальність в сьогоденні.

Не буду зупинятись на причинах, чому так трапилось. Їх може бути велика кількість, як фізіологічних так і психологічних. Цій темі краще присвятити окрему статтю. Сьогодні доторкнемось до періоду, коли жінка, проживши біль втрати свого маляти, шукає спосіб зібрати себе воєдине, прийняти ситуацію і рухатись далі….

Якщо вагітність є очікуваною і бажаною, дізнавшись про неї, майбутня мама, звісно, в неймовірному передчутті фантазує про щасливе материнство, першу зустріч з дитиною, перші обійми. Новина про те, що вагітність припинилась, може зруйнувати не тільки образ майбутньої материнської ролі, але й сильно вдарити по самій жіночій ідентичності. Так, це не очікувано, боляче, незрозуміло («чому саме зі мною, за що, як бути далі?»)...

Зараз я хочу запропонувати один із способів як прийняти в собі цю біль, зрозуміти її і, трансформувавши в ресурс, рухатись далі. Психологія – наука про душу, тому мова піде саме про неї. Будь-яка душа, перед тим, як прийти на землю, уважно обирає собі батьків, саме тих, які допоможуть їй виконати своє наступне завдання. Зараз вона чітко знає, що їй потрібно прожити для свого подальшого розвитку. Якщо її чекає викидень або завмерла вагітність, вона знає про це і готова пережити цей етап, адже розуміє для чого їй потрібно здобути досвід такого короткого життя. Звісно вона вибере тих батьків, яким вистачить сил прожити такий досвід. Цей процес двосторонній, батькам теж необхідно було отримати подібний досвід щоб змінитись, щоб вирости духом і в майбутньому стати дійсно готовим до зустрічі і життя зі своєю дитиною.

Дуже важливо пам’ятати про наступне. Незважаючи на те, що ви цього разу не зустрілись з вашим малям, ви все одно були мамою. Ви допомогли цій душі піти далі в своєму розвитку. Ця ситуація однозначно змінила і вас. Зверніть увагу на ці зміни, спитайте себе:

« Якою я є тепер? Мені не вистачало цих якостей. Як я їх використаю для себе в майбутньому?..»

А тепер скажіть собі: «Я приймаю свої нові якості. Вони допоможуть мені стати кращою мамою. Я знаю, що душа, яка жила в мені, вдячна за час, проведений разом. Я також вдячна тобі за те, що обрала мене своєю мамою, нехай і на такий короткий час. Я вірю, що коли ти прийдеш до мене наступного разу, ми будемо готові зустрітись і прожити разом дивовижне життя. Я буду рости і готуватись до наступної зустрічі з тобою. Я люблю тебе. Я люблю себе і дякую собі за те, що вірю в себе. До зустрічі!»

Саме віра стане тим необхідним ресурсом для зустрічі з новою собою і руху вперед.

Я описала тільки один з способів як ресурсно для себе прожити такий етап свого життя. І щиро вірю в те, що для когось з читачів він стане саме тим, якого ви шукали.

А якщо прочитане не відгукнулось в серці, пам'ятайте: спосіб, який ви шукаєте точно є, просто він не в цій статті.

Бережіть себе!