"Чому я не досягаю поставлених цілей?"

Чи зустрічались ви раніше з інформацією про те, як ставити цілі і досягати їх? Певне, що так. І не раз натикались на відомих, успішних, багатих людей, які розповідають про те, як вони конкретно прописували всі свої цілі і крок за кроком йшли до них, долаючи перешкоди. На цю тему зараз можна знайти безліч статтей, тренінгів, бізнес семінарів тощо.

Яку користь ви змогли взяти з почутого чи прочитаного? Чи вдалось прописати свої цілі?

Якщо подумати, то що тут складного, подумав чого я хочу і написав...

Ок, чи вдалось їх реалізувати? Всі? В ті терміни, які ви собі прописали? Якщо відповідь ні, то ця стаття буде вам корисною.

Змоделюємо ситуацію: ви знаходитесь на семінарі відомого бізнесмена, знавця своєї справи, мільйонера. Вам пропонують ефективну систему розвитку і досягнення цілей, і вона дійсно ефективна, адже результат цієї системи зараз стоїть перед вами. Ви отримали чітку інструкцію успіху. Потрібно зібрати весь каламбур своїх думок і бажань і описати їх на папері, чітко формулюючи. Створити своєрідний список своєї бажань і цілей. Потім до кожного пункту прописати конкретну дату досягнення бажаного. Обов’язкова умова – тримати цей список щодня в полі вашого зору і кожен новий день почати з питання: «що я повинен сьогодні зробити щоб стати ближчим до своєї цілі?» А ще ви певне чули про магічний секрет - всі цілі повинні бути записані так, ніби вони вже здійснились щоб ваша підсвідомість допомагала вам швидше їх досягнути.

Описаний спосіб однозначно має право на існування і навряд чи спікер цього семінару обманював вас, говорячи, що це дало йому змогу досягнути успіху.

Але чому для одного цей спосіб спрацьовує, а для іншого ні?..... Я ніби прописав свої цілі, дати, але досягнути їх не вдається….

Якщо ви впізнаєте себе в цих рядках, то погодитесь зі мною, що чогось в цій схемі не вистачає….

Так, не вистачає однієї деталі, важливої деталі. Подивіться на список ваших цілей, що в них спільного? Швидше всього вони всі мають зовнішній вектор направлення, тобто всі вони стосуються того, що оточує ваше тіло ззовні (авто, дім, певна сума коштів, поїздка в іншу країну, певний рівень бізнесу тощо).

Ось мій шматочок невистачаючого елементу пазла. Всі наші амбіції продиктовані виключно нашим внутрішнім світом: нашими потребами, комплексами, почуттями тощо. Коли ми кладемо собі ціль: «хочу поїхати з сім’єю на Кіпр», ми обманюємо самі себе. Самообман не допомагає досягати цілі, він також не допомагає долати перешкоди. Давайте подумаємо, що насправді ховається за цією ціллю.

Якщо я її переформулюю: не хочу поїхати на Кіпр заради того, щоб поїхати на Кіпр, а хочу поїхати на Кіпр заради того моменту щастя, коли я і мої близькі оточені красою, спокоєм, комфортом, насолодою. Хочу побачити щасливі очі коханої людини, хочу відчути в собі ту силу і впевненість, якої мені не вистачає зараз. Хочу подивитись на свою сім’ю і прочитати в їх очах віру в мене.

Чи змінилось відношення до цілі? Що ми додали?.... Для мене існує проста істина – всі бажання і цілі мають одне призначення: зробити нас щасливішими.

Якщо ми будемо розглядати свої цілі як шлях до щастя, якщо ми чітко опишемо собі в голові як те щастя буде виглядати і що відчуватиметься, ми будемо чесними перед собою, а отже відчуватимемо, що ми на правильному шляху. В такому випадку в описану вище схему кожен може додати щось своє, унікальне, те, що допоможе саме йому досягнути бажаного, адже кому як не нам самим найкраще знати, що може зробити нас щасливими.

Йдіть не до цілей, йдіть до щастя, яке вони покликані вам подарувати!

Будьте щасливі!